PDA

View Full Version : World 9 grouping.



Cueless Joey
06-11-2002, 02:59 PM
Group 1
Mika Immonen Finland
Young-hwa Jeong Korea
Kim Davenport USA
Chien-te Chung Chinese Taipei
Brian Naithani Germany
UKAPA Qualifier Wolverhampton, 16 June
George Sarmas Greece
Bristol Qualifier 7

Group 2
Cory Deuel USA
Sascha Spechia Switzerland
Ignacio Chavez Mexico
Akikumo Toshikawa Japan
Gilliano Smit Holland
Jimmy White England
Sandor Tot Hungary
Brent Wells New Zealand

Group 3
Fong-pang Chao Chinese Taipei
Christian Reimering Germany
Paul Potier Canada
Robby Suarly Indonesia
Fabio Petroni Italy
Junior Qualifier Northampton, 30 June
Radoslaw Babica Poland
Bristol Qualifier 6

Group 4
Ralf Souquet Germany
Warren Kiamco Philippines
Howard Vickery USA
Hinokiyama Haruyoshi Japan
Robert Parlevliet Holland
Geoff Dunn Scotland
TBC Spain
Bristol Qualifier 2

Group 5
Efren Reyes Philippines
Ernesto Dominguez Mexico
Danny Harriman USA
TBC India
Ryan Rampersaud Aruba
Stephane Cohen France
Niklas Bergendorff Sweden
Bristol Qualifier 3

Group 6
Johnny Archer USA
Kun-fang Lee Chinese Taipei
Cliff Thorburn Canada
Hiroshi Takenaka Japan
Carmine Nanula Italy
Kevin Smith England
Tom Storm Sweden
Bristol Qualifier 9

Group 7
Francisco Bustamante Philippines
Nick Van Den Berg Holland
Marcos Castro Costa Rica
William Boon Lay Ang Singapore
Thomas Engert Germany
Anthony Ginn England
David Alcaide Spain
Shawn Budd Australia

Group 8
Nick Varner USA
Alain Martel Canada
Wei-chih Chen Chinese Taipei
Tiong Boon Tan Singapore
Antonio Lining Philippines
Gino Vermeersch Belgium
Roman Hybler Czech Republic
Bristol Qualifier 4

Group 9
Niels Feijen Holland
Shannon Daulton USA
Javier Palacios Panama
Kunihiko Takahashi Japan
Daryl Peach England
Tony Drago Malta
Dimitri Jungo Switzerland
Bristol Qualifier 11

Group 10
Jeremy Jones USA
Evgenji Stalev Russia
Thorsten Hohmann Germany
Jung-hua Chao Chinese Taipei
Dennis Orcullo Philippines
Dominic Dale Wales
Ronny Oldervik Norway
Bristol Qualifier 5

Group 11
Oliver Ortmann Germany
Steve Knight England
Ed Galati Canada
Lu-kung Hung Chinese Taipei
George SanSouci USA

Alex Lely Holland
Marko Lothander Finland
Phil Reilly Australia

Group 12
Ching-shun Yang Chinese Taipei
Johl Younger Australia
Mario Morra Canada
Troy Frank USA
Leonardo Andam Philippines
Mark Williams Wales
Peter F Nielsen Denmark
Bristol Qualifier 8

Group 13
Charlie Williams USA
Rico Diks Holland
Luis Miguel Sanchez Venezuela
Sin-young Park Korea
Lee Van Corteza Philippines
Paul Hunter England
Kasper Thygesen Denmark
Bristol Qualifier 10

Group 14
Marcus Chamat Sweden
Alex Pagulayan Canada
Jim Rempe USA
TBC Thailand
Andreas Vondenhoff Germany
Andy Richardson England
Matjaz Erculj Slovenia
Greg Jenkins Australia

Group 15
Earl Strickland USA
Yi-che Kuo Chinese Taipei
Imran Majid England
Shintaro Sugaya Japan
Ditto Acosta Aruba
Rob McKenna Wales
Ivica Putnik Croatia
Bristol Qualifier 1

Group 16
Takeshi Okumura Japan
Steve Davis England
David Anderson South Africa
Kun-chang Huang Chinese Taipei
Michael Schmidt Germany
Shawn Putnam USA
Marc Holtz Luxembourg
Glen Coutts New Zealand