PDA

View Full Version : First day results - Cardiff



Harold Acosta
07-12-2003, 12:28 PM
Results


Group 1

Ying-chieh Chen (TPE) bt Earl Strickland (USA) 5 4
Paul Potier (Can) bt Marko Lohtander (Fin) 5 3
Earl Strickland (USA) bt Mark Williams (Wal) 5 3
Ying-chieh Chen (TPE) bt Vilmos Foldes (Hun) 5 2
Paul Potier (Can) bt Anton Klanfar (RSA) 5 4
Jorge Llanos (Arg) bt Vilmos Foldes (Hun) 5 3
Marko Lohtander (Fin) bt Anton Klanfar (RSA) 5 0

Group 4

John Horsfall (Can) bt Janne Kaipainen (Fin) 5 3
Efren Reyes (Phi) bt Sin-young Park (Kor) 5 2
Radoslaw Babica (Pol) bt Alexander Markut (Aut) 5 3
Roxton Chapman (Eng) bt John Horsfall (Can) 5 3
Efren Reyes (Phi) bt Ronnie Alcano (Phi) 5 1
Sin-young Park (Kor) bt bt Alexander Markut (Aut) 5 1
Roxton Chapman (Eng) bt Janne Kaipainen (Fin) 5 3

Group 5

Rob McKenna (Wal) bt Hinokiyama Haruyoshi (Jap) 5 2
Marlon Manalo (Phi) bt Charlie Williams (USA) 5 3
Mika Immonen (Fin) bt Alan Rolon (Pur) 5 1
Pascal Budo (Bel) bt Jeff Kennedy (Can) 5 4
Hinokiyama Haruyoshi (Jap) bt Alan Rolon (Pur) 5 1
Mika Immonen (Fin) bt Pascal Budo (Bel) 5 0
Rob McKenna (Wal) bt Charlie Williams (USA) 5 3


Group 6

Ching-shun Yang (TPE) bt Teddy Garrahan (USA) 5 2
David Reljic (Aus) bt Sandor Tot (Hun) 5 2
Mukesh Rehani (Ind) bt Anthony Ginn (Eng) 5 1
Akikumo Toshikawa (Jap) bt Anand Manurat (Hol) 5 3
Teddy Garrahan (USA) bt Mukesh Rehani (Ind) 5 2
Ching-shun Yang (TPE) bt Sandor Tot (Hun) 5 2
Anthony Ginn (Eng) bt Akikumo Toshikawa (Jap) 5 4

Group 10

Kevin Smith (Eng) bt Mauro Ibarra (Mex) 5 1
Cory Deuel (USA) bt Choon-kiat Tey (Sin) 5 2
Young-hwa Jeong (Kor) bt Athanasios Vrakas (Gre) 5 0
Cory Deuel (USA) bt John Papadopolous (Gre) 5 2
Lee Van Corteza (Phi) bt Kevin Smith (Eng) 5 2
Athanasios Vrakas (Gre) bt Choon-kiat Tey (Sin) 5 2
Lee Van Corteza (Phi) bt Mauro Ibarra (Mex) 5 1

Group 11

Alex Pagulayan (Can) bt Ditto Acosta (Aru) 5 1
Stephen Cohen (Fra) bt Ceri Worts (NZ) 5 2
Tommy Donlon (Ire) bt Shintaro Sugaya (Jap) 5 3
Alex Pagulayan (Can) bt Stephan Cohen (Fra) 5 4
Danny Harriman (USA) bt Gilliano Smit (Hol) 5 3
Shintaro Sugaya (Jap) bt Ditto Acosta (Aru) 5 2
Tommy Donlon (Ire) bt Danny Harriman (USA) 5 2

Group 15

Jang-su Lee (Kor) bt Tom Storm (Swe) 5 4
Michael Schmidt (Ger) bt Kun-fung Lee 5 2
Chris Melling (Eng) bt Sascha Specchia (Sui) 5 4
Jang-su Lee (Kor) bt Michael Valentine (Sco) 5 4
Kun-fung Lee (TPE) bt Michael Valentine (Sco) 5 0
Tom Storm (Swe) bt Vangelis Vettas (Gre) 5 4
Chris Melling (Eng) bt Michael Schmidt (Ger) 5 4

Group 16

Nick Varner (USA) bt Jason Cruz (Pur) 5 0
Marc Holtz (Lux) bt Robert Elsley (Aus) 5 2
Geoff Dunn (Sco) bt Hong-jo Jung (Kor) 5 4
Thorsten Hohmann (Ger) bt Antonio Lining (Phi) 5 2
Marc Holtz (Lux) bt Nick Varner (USA) 5 3
Jason Cruz (Pur) bt Hong-jo Jung (Kor) 5 1
Antonio Lining (Phi) bt Geoff Dunn (Sco) 5 2

<font color="blue">Billiards: A passionate sport for the mind and soul!</font color>
http://www.thebilliardstour.com/images/starscrash.gif